16 вересня на Соборній площі відбулося грандіозне свято з нагоди 228-ї річниці заснування м. Миколаєва, яке зібрало багато жителів та гостей нашого міста.
Цього дня на площі та на вул. Соборній на вас чекають: кольоровий забіг, парад карапузів, яскраві презентації досягнень районів міста, оригінальні фотозони, видовищне дійство від миколаївських спортсменів, розважальні програми, територія дитячих розваг з контактним зоопарком та фінал кулінарного конкурсу «Миколаївський Наполеон».
Розпочалося дійство об 11:00, коли зі сценічного майданчику мер міста Олександр Сєнкевич дав офіційний старт святу. Потім міський голова разом із почесними гостями із Польщі привітав усіх городян, наголосивши на тому, що Миколаїв – молоде місто. Молоде і за роками, і тому, що більшість його жителів – молоді люди, за якими майбутнє як міста, так і країни:
"- Нашому місту виповнилося 228 років, ми наближаємося до чергового ювілею. Проте, Миколаїв дуже молоде місто. Переконаний, що у нього велике майбутнє, перш за все, завдяки вам, його мешканцям. Я хочу, щоб сьогодні всі відчули себе справжніми миколаївцями: яскравими, веселими, позитивними. Пам’ятаймо, що Миколаїв завтра – це те, що ми зробимо сьогодні. Все, про що ми мріємо, що плануємо, обов’язково здійсниться! Працюймо над собою, працюймо над покращенням рідного міста, лише у цьому випадку наша країна – приречена на успіх. Слава Україні!", – звернувся міський голова до городян.
Городян тепло привітали представники іноземних делегацій: Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Даріуш Шевчик та представник канцелярії міського голови міста Люблін (Польща) Кшиштоф Становський.
Іноземні гості відзначили, що Україна, незважаючи на всі проблеми, рухається вперед, позитивні зміни помітні і в Миколаєві й нагадали, що Любліну – 700 років, тож 228 років для нашого міста – це реальний вік, щоб побачити, що можна збудувати.
Після того, як мер Миколаєва оголосив свято відкритим, на сцену запросили чотири пари молодят, які вирішили цього особливого дня пов’язати свої долі. Олександр Сєнкевич привітав їх з важливою подією, побажав сил, терпіння, кохання, процвітання молодим родинам, та висловив сподівання, що подальше життя вони пов’яжуть з Миколаєвом, саме тут виростуть їх дітлахи.
Офіційну частину завершив танок молодят. Після чудового вальсу на сцену вийшов ансамбль пісні і танцю «Южный патруль», учасники якого виконали пісню «Місто моє сонячне», тим самим привітавши городян зі святом.
Продовжилось святкування Дня міста відкриттям нової статуї «Наречені», яку ініціював Палац урочистих подій, а втілили в життя задумку учасники молодіжного театру «С.Т.У.К» міського палацу культури та мистецтв.
Та на цьому святкування не завершилося, адже попереду було ще багато цікавого. На малій сцені площі Соборної позашкільні заклади освіти та заклади культури міста представили всім яскраву чотирьохгодинну концертну програму.
Біля Палацу творчості учнів стартували легкоатлетичні змагання «Кольоровий забіг», а на центральних газонах, що перед будівлею міськради, були презентовані досягнення 4-х районів міста.
Презентаційні майданчики представили досягнення у таких сферах: економічній, соціально-гуманітарній, духовній. Враховуючи історичні факти, культурні об’єкти, базові підприємства, видатних особистостей - земляків (науковці, дослідники, винахідники, діячі різних сфер життєдіяльності) та на основі унікальних особливостей, притаманних саме цій частині міста, сформувався своєрідний портрет кожного району.
Наш Корабельний район має чим і ким пишатися. Тому городяни відвідали локації, представлені на відведеній території Корабельному району, переглянули виставку-досягнення провідних підприємств району, познайомилися із об’єктами соціально-культурної та гуманітарної сфери, поринули з головою у атмосферу свята, долучились до майстер-класів декоративно-ужиткового мистецтва.
Приємно, що на у цій частині свята були представлені досягнення міського палацу культури «Корабельний» (директор – Олексій Чебан). А також наш заклад культури представив широкий спектр послуг та розваг для усіх бажаючих: можна було сфотографуватися на фоні корабля, який символізував не тільки наш район, а й взагалі місто, яке славиться своєю кораблебудівною історією. Далі кожен, хто хотів, міг спробувати холодненької водички із Богоявленського джерела, паралельно прослухавши цікаву легенду про те, чому ж одесити називають саме цю воду «не фонтан».
Наступна локація, оформлена у традиційному українському стилі, була присвячена ще одній легенді «Про Мар’янку та її любов». Дівчина Мар’янка була черницею, та палко покохавши козака, вона покинула монастир й довго чекала із походу свого милого, при цьому розписуючи хати та печі червоними квітами та півнями. До речі, майстерно та по-справжньому зіграли ролі Мар’янки та козака Ольга Ларькіна та Сергій Попов.
Не оминули своєю увагою наші локації і перші особи міста: міський голова Олександр Сєнкевич разом зі своїм заступником Євгеном Шевченком, а також голова адміністрації Корабельного району Олександр Цуканов завітали до нас, відвідали водички, скуштували бубликів та залишили фото на згадку про приємні моменти.
А ще усі охочі могли відвідати майстер-клас, який проводила Людмила Чайка, керівник любительського об’єднання народної творчості «Чарівниця».
Виставка досягнень ММПК «Корабельний» була представлена яскравими фотографіями із життя Палацу культури, а також кубками, грамотами та дипломи, які колективи художньої самодіяльності виборюють на конкурсах, фестивалях різного рівня: від районного до міжнародного.
Кількість людей, які відвідали нашу зону, говорить про те, що ми зробили все правильно. Адже цінувати історію треба, бо зберігаючи минуле – ми творимо майбутнє!
Захід пройшов весело та активно. Дякуємо усім, хто не стояв осторонь підготовки, за свято та підтримку, а ще за позитивні емоції!