Пісні наших батьків
Українська пісня – це бездонна душа українського народу
О. Довженко
29 вересня о 10:00 в затишній залі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося обласне свято «Пісні наших батьків», присвячене Міжнародному дню людей похилого віку.
Організаторами прекрасної пісенної феєрії виступили Управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.
Актова зала вищого навчального закладу зібрала ветеранів війни та праці, які левову частку свого життя віддали служінню на заводах і фабриках Миколаєва, розбудовували наше славне місто, область, не жалкуючи своїх сил та енергії. Знаковим є той факт, що у цьому році своє 60-річчя відзначила ветеранська організація заводу ім. 61 комунара. Більшість глядачів були саме заводчанами у далекі 60-ті минулого століття, а сьогодні для них організоване це традиційне свято як данина поваги та шани до їх життєвого шляху, трудових звершень в ім’я нашої малої батьківщини та України.
Ця вдячність вилилась «піснями наших батьків», які народилися у роки війни, відбудови та живуть й сьогодні: військово-патріотичними, робітничими, жартівливими, ретро та українськими народними піснями.
Українська пісня — це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. З піснею на вустах він не тільки відзначає свята, не тільки прикрашає народні обряди, а й також славить свої перемоги на ворогом.
Кожне своє враження, кожне переживання людина виливала в пісні. Українська пісня!… Хто не був зачарований нею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство, свою юність красиву і ніжну. Який митець не був натхнений її мелодіями…
Українська пісня – це бездонна душа українського народу, це його слава. Ветеранів Миколаївщини вітали кращі вокально-хорові колективи області із: Первомайська, Очакова, Миколаєва, Баштанщини, Єланеччини, Кривоозерщини, Березанщини.
Привітати зі святом ветеранів прийшли перші особи міста та урядовці: міський голова Олександр Сєнкевич та народний депутат Верховної Ради України Олександр Жолобецький. Градоначальник побажав усім міцного здоров’я, щастя та благополуччя, а народний обранець пообіцяв на найближчому пленарному засіданні, що відбудеться на початку жовтня, відстояти права заводчан на державному рівні. Помічник депутата міськради Тетяни Казакової теж передала найтепліші вітання та побажання.
До привітань приєдналися директор Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова, яка зазначила, що сьогодні на сцені виступають ветеранські аматорські хори та ансамблі, а що може подарувати аматор сцени, працівник культури? Звісно ж веселий настрій, запальну пісню та позитивні емоції. Наталія Анатоліївна відзначила роботу у підготовці цього свята провідного методиста із вокально-хорового жанру, заслуженого працівника культури України Галини Стрелецької.
Галина Петрівна, як мати, піклується кожним вокальним колективом області, оберігає їх та віддає свою душу їм.
Ще на святі лунали привітання від представників міської та обласної ветеранських організацій, а також від голови ветеранської організації Заводського району. Кращі члени цих організацій були відзначені подяками, грамотами та заохоченнями.
Долучився до привітань і Леонід Клименко, д.т.н., професор, ректор ЧНУ імені Петра Могили. Леонід Павлович у своєму вітальному слові наголосив на тому, що ветерани та люди старшого покоління не бояться висловлювати свою думку, відстоювати свої права та інтереси, чому повинна вчитися молодь, прислухаючись до настанов своїх старших і досвідчених колег, адже в них є чому повчитися.
Після привітальної частини свято продовжилось виступами аматорів сцени. На святі пісні виступив народний вокальний «Океаночка», керівник Сергій Реутов міського палацу культури «Корабельний» (директор – Олексій Чебан). Ансамбль подарував присутнім запальні українські народні пісні «Ой, мій милий вареничків хоче» та «Розпрягайте, хлопці, коней». Глядацька зала в унісон підспівувала вокалістам під мелодії знайомих пісень дитинства та юності.
Загалом, «пісні наших батьків» - проект, який має право на життя і повинен продовжуватися доти, допоки є наступність поколінь. Адже слушно сказав класик М. Рильський, що без минулого ми не варті майбутнього.
Максим КОРОВАЙ,
заступник директора
з культурно-масової діяльності
ММПК «Корабельний»