2 червня на запрошення управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації територіальна козацька громада м. Миколаєва у складі козаків Олега Філатова, Віктора Мазуренка, Віталія Трофіменка, Сергія Ліхачова на чолі з отаманом Сергієм Параскуном та Ігорем Жупановим, художнім керівником Кульбакінського БК, прибула до українського степового природнього заповідника «Кам'яні могили», що на території Нікольського району Донецької області, для проведення козацького блоку ігор та змагань на історико-культурному фестивалі-реконструкції «Дике поле. Шлях до Європи».
Тут, на межі двох областей: Запорізької та Донецької, на березі водосховища відбувся історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи». Захід було присвячено Дню степу та захисникам української землі різних часів. Як і в минулому році, тисячі гостей з різних куточків області зібрались для того, щоб насолодитись насиченою програмою фестивалю.
Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський та Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв урочисто відкрили свято та відвідали локації фестивалю. Очільник області наголосив на важливості проведення таких заходів на Донеччині: «Тільки через пізнання власних традицій та історії ми зможемо зробити Донецьку область сильною та заможною, та разом здолати ворога і повернути мир на українську землю», - зазначив він.
У програмі фестивалю було представлено багато яскравих моментів: реконструкція історії України у різних історичних періодах (скіфська, козацька, княжа доба та доба АТО); проведення презентації туристичних маршрутів від міст та районів області; показові виступи українського козацтва, національні традиційні козацькі змагання; презентація старовинних та національних страв.
Також для гостей свята працювали вернісаж і майстер-класи від майстрів ужиткового та декоративно-прикладного мистецтва, були організовані конкурсно-розважальна програма для дітей, спортивно-розважальна програма, степовий університет.
У ході свята відбувся фестиваль повітряних зміїв, концерт за участю кращих творчих колективів та окремих виконавців області та гостей фестивалю. А ще для кіноманів був влаштований вечірній показ сучасних українських фільмів під відкритим небом та багато іншого.
Серед чималої кількості локацій привертав до себе увагу табір, розбитий нашими козаками: шатро з прапорами, козацька кухня, ігрові локації, фотозона з гарматами, тулумбасом, списами та бунчуками створювали відповідний настрій козацької доби.
Наші зберігачі національних традицій - козаки, відтворювали Україну часів Козаччини. Під їхнім безпосереднім керівництвом діти та дорослі мали можливість продемонструвати свої вміння та майстерність у козацькому бойовому мистецтві, доводячи та реалізовуючи основні принципи і засоби індивідуального ведення бою та особливості фізичного, психологічного та духовно-етичного вишколу козаків.
Віримо, що завдяки саме таким заходам не вмре наш український менталітет, а слава про нашу державу буде линути по всьому світові.
Максим КОРОВАЙ,
заступник директора
з культурно-масової діяльності
ММПК "Корабельний"
Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/groups/1703188389973278/