Відсвяткували Івана Купала в кращих народних традиціях
«Іва́на Купа́ла, Купа́йла — традиційне східнослов'янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). Зараз його також прив'язують до сонцевороту (21 червня, у високосний рік — 20 червня за часом UTC). У зв'язку з введенням григоріанського календаря 1 березня 1918 збігається з церковним святом Різдва Івана Предтечі та припадає на 24 червня (7 липня). Назва свята походить від імені християнського святого Івана Хрестителя. Квінтесенцією свята є очищення за допомогою вогню та води — найдавніша форма магічних дій. Одне з чотирьох головних свят сонячного календаря.
Ймовірно, свято було встановлено в часи, коли сонцестояння випадало на 24 червня. Святкували Купала здавна по всій Україні, щоправда з певними відмінностями по регіонах. За радянського панування частина притаманних святу регіональних звичаїв відмерла. Подібні звичаї існують у багатьох народів,серед яких і українці», - зазначено на порталі вільної енциклопедії "ВікіпедіЯ" (https://uk.wikipedia.org/wiki/).
23 червня на пляжі "Чайка", що в Корабельному районі м. Миколаєва, за ініціативи Сергія та Антоніни Параскунів, керівників громадських організацій «Територіальна козацька громада Корабельного району м. Миколаєва» та «Родинне дерево Миколаєва» відповідно, відбулося народне обрядове дійство з іграми, конкурсами, розвагами та в кращих традиціях слов'янського народу.
Своєю творчістю з присутніми на заході жителями та гостями району ділився народний вокальний ансамбль "Океаночка" (керівник Сергій Реутов) міського палацу культури "Корабельний" (директор Олексій Чебан).
Ця славна добра традиція культивується не вперше лідерами козацької громади. Тож побажаємо їм подальшої творчої наснаги й так тримати у справі відродження фольклору.