Саме такого принципу дотримується Сергій Миколайович Параскун - козацький отаман Територіальної козацької громади міста Миколаєва, заступник Асоціації учасників та інвалідів АТО, керівник любительського об’єднання «Сучасна військова підготовка» та клубу за інтересами «Клуб козацьких національних бойових мистецтв» міського палацу культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан). Пан Сергій разом зі своїми побратимами проводить активну та ефективну роботу щодо національно-патріотичного виховання серед жителів району, міста, області.
Так, 22 вересня для учнів 4 класу однієї зі шкіл Корабельного району в Балабанівському лісі були організовані та проведені козацькі розваги. «На місце збору козаки виставили два казани, із смачнющим кулішем та цілющим узваром. Разом із побратимом провели активну годину, де дітлахи і про козацькі традиції почули, і в козацьких розвагах взяли участь. А це не просто розваги, а підготовка дітей та молоді до захисту себе та родини, своєї України. Так відбувається передача традицій та бойової культури нашого народу. А інструкторами- аставниками виступають сучасні козаки, ветерани, які стали на захисті країни. Правонаступники наших славетних
24 вересня Сергій Параскун став учасником обласного семінару «Історія українських військових формувань у курсі історії України як складова патріотичного виховання учнівської молоді», що проведений кафедрою філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Сергій Параскун – відома постать на теренах Миколаївщини та за її межами, адже він одним із перших в Миколаєві почав активно займатися національно-патріотичним вихованням, активно впроваджуючи методику козацької та родинної педагогіки під час занять у гуртках з дітьми, молоддю та старшим поколінням.
Під час семінару Сергій Параскун виступив на історико-теоретичному модулі з темою «Сучасне козацтво – правонаступники і захисники України». Він окреслив основні й головні завдання сучасних козаків, розповів про напрацьовані форми й методи роботи, порівняв сьогодення й минувшину, довівши усім, що власне із козаком варто ідентифікувати українців як таких.