У партитурі вічного буття,

Яку ніколи двічі не зіграти,

Є дні, яким судилось забуття,

А є прекрасні, незабутні дати!

Напередодні дійсно чудової та незабутньої дати  - Міжнародного дня театру - 25 березня на сцені міського палацу культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан) відбувся захід в рамках відзначення цієї події.

«Вся жизнь – игра, а люди в ней - актёры!», - так стверджував відомий класик літератури, драматург Уільям Шекспір. І справді, кожен із нас у житті виконує певну роль, яка написана для нього долею.

Український народ має свою багатовікову історію театральної культури, визначне місце в якій посіла діяльність Театру Корифеїв, який започаткував своє існування 27 жовтня 1882 року.

Створений Марком Кропивницьким у Кременчуці, Театр Корифеїв не раз змінював склад театральної трупи, а шляхи діячів цього театру протягом багатьох років пролягали через Миколаївщину.

Найвизначнішу роль у розбудові українського театру періоду середини-кінця ХІХ століття зіграли Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий, Михайло Старицький, Микола Садовський, Марія Заньковецька, Марія Садовська-Барілотті та ін.

Діяльність Театру Корифеїв на Миколаївщині – яскрава сторінка в утвердженні національної культури на півдні України.

Хоча історія театру Корифеїв сягає своїм корінням глибокої давнини, та розвиток цього жанру на Миколаївщині не припиняється й досі. Ми з вами часто відвідуємо театри, які діють у місті, знайомимося із творчістю світових та вітчизняних класиків, переживаємо разом із акторами, захоплюємося яскравими постановками у виконанні миколаївських  режисерів.

День 25 березня водночас особливий і наповнений смутком для акторів театру М. Троянова і всіх миколаївців тому, що виповнюється річниця з дня смерті Миколи Олексійовича  Троянова – українського театрального режисера й актора, драматурга, публіциста, громадського діяча, заслуженого артиста Грузинської РСР, Почесного громадянина Миколаєва, Почесного члену Миколаївського Пушкінського клубу (1921 – 2016).

Ми не можемо не згадати відомого миколаївця, який усе своє життя присвятив служінню Мельпомені.

 

         Автобіографічна довідка

          Троянов Микола Олексійович народився 16 грудня 1921 року, в с. Косицьке, Новгородської області РФ. Після закінчення середньої школи навчався в полковій школі в м. Шепетівка. Учасник Другої світової війни. Воював під Києвом, Ленінградом, в Польщі. Нагороджений багатьма орденами і медалями. 
      Після війни з відзнакою закінчив Театральне училище ім. М. С. Щепкіна при Малому театрі в Москві (1946-1950 р
.р.). У 1950-1960 р.р. – актор Тбіліського російського театру ім. О. С. Грибоєдова. 
      1960 року сім'я Троянових приїхала до Миколаєва. Микола Олексійович – актор Російського драмтеатру ім. В. П. Чкалова в Миколаєві. 1963 року М. О. Троянов створив у Миколаєві театральну студію, якій пізніше було присвоєно статус Народного драматичного театру, де було поставлено більше 100 п'єс.

1964 року М. О. Троянов заснував драматичну студію при Будинку культури будівників, якій 1969 року було присвоєно статус Народного драматичного театру. 1974 року Микола Олексійович покинув професійну сцену театру, щоб повністю себе присвятити своєму дітищу – Народному театру, де поставив більше ста спектаклів (одноактні і багатоактні, переважно письменників-класиків).

За 50 років театром Троянова поставлено драми і комедії Софокла, В. Шекспіра, А. Франса, О. Островського, А. Чехова і ін. Більше півсотні аматорських акторів з його трупи стали професіоналами, серед них є заслужені артисти України і Росії. Сьогодні учні М. О. Троянова працюють в театрах Миколаєва, Харкова, Києва, Санкт-Петербургу, Москви, Німеччини, Чехії і навіть Аргентини. М. О. Трояновим написано два десятки п'єс, видано шість книг, в яких опубліковані його драматичні твори, мемуари, вірші, балади.

25 березня 2016 року Микола Олексійович Троянов пішов з життя та пам'ять про легенду Миколаєва залишиться в наших душах і серцях навічно.

         Так, нас покидають добрі творчі люди, та справа їх життя не зникає, а продовжується у новому поколінні. І саме тому театр ім. М. О. Троянова, очолює який актриса, режисер-постановник Тетяна Артурівна Герман, в знак глибокої шани та вдячності до корифея театру разом зі своїми артистами вирішила відродити виставу «Історія з метранпажем» (за мотивами п’єси О. Вампілова).

Хоч це вже не перший театральний витвір мистецтва, який вона ставить на сцені міського палацу культури «Корабельний», та переживання і хвилювання мали місце.

Відома класика ожила у виконанні молодого, енергійного та веселого складу акторів. Дія вистави перенесла глядачів у 70-ті роки ХХ століття. Події картини відбуваються у провінційному готелі. Його адміністратор (ніхто інший як Калошин) виганяє з жіночого номера молоду людину, при цьому ображаючи і принижуючи гостя.

У свою чергу, не менше обурена поведінкою хама-адміністратора і господиня номера, симпатична молода дівчина. Пристрасті розпалюються після того, як хлопець повідомляє своєму кривдникові, що він працює у столичній газеті.

З переляканим до смерті кривдником починають відбуватися страшні речі...

Вихід кожного актора викликав емоції у глядачів, захоплення майстерною грою.

 

Із розвитком дії відкривалась загадка таємничого метранпажа. І в результаті стало відомо, що той таки метранпаж ніхто інший, як складач із типографії, який просто вирішив переночувати у готелі «Тайга» та час від часу намагався у прямому радіоефірі спостерігати за перебігом футбольного матчу.

 

Експресивна гра акторів не залишила байдужим жодного присутнього глядача, свідченням чого були щирі оплески в залі та вигуки «Браво!».

Дирекція ММПК «Корабельний» висловлює подяку акторам театру ім. М. О. Троянова та вітає усіх театралів з Міжнародним днем театру. Бажаємо творчих успіхів, вдалих постановок та вдячного глядача!

 

Максим КОРОВАЙ,

заступник директора

з культурно-масової діяльності

ММПК «Корабельний»

 

 

Новини

ЗВІТ про творчі…

№ Назва заходу, категорія диплому Дата та місце проведення Назва колективу Кількість учасників 1. Міський огляд-конкурс читців «Нас єднає Тарасове слово»   Диплом...

Докладніше

Не полишали тво…

Під час карантину ми розуміли, що треба діяти так, як того вимагають обставини. Із запровадженням...

Докладніше

Вагомі досягнен…

  Діяльність Миколаївського міського палацу культури «Корабельний», як і закладів культури  м. Миколаєва, як у 2019...

Докладніше

ЗВІТ про творч…

ЗВІТ про творчу діяльність ММПК «Корабельний» у І кварталі 2020 р. За вказаний звітний період – січень-березень...

Докладніше

Кубок Східної Е…

7 березня школа індійського танцю «Лакшмі»(керівниця Н. КОНОНЧУК) міського палацу культури «Корабельний» (директор О. ЧЕБАН)...

Докладніше

Майтер-клас для…

Напередодні 8 Березня – Міжнародного дня прав жінок і миру –  Людмила Чайка, керівниця любительського...

Докладніше

Наші найкращі ж…

Під таким гаслом 4 березня пройшов ряд святкових концертів і творчих привітань для жінок Корабельного...

Докладніше

Чемпіонат Півде…

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина»  (керівниця Н. КОБЕЛЬЧУК) міського палацу культури «Корабельний» (директор О. ЧЕБАН)...

Докладніше

На хвилях весни…

Творчий колектив міського палацу культури "Корабельний" (директор Олексій ЧЕБАН) весело та яскраво провів зиму й...

Докладніше

Ансамбль "…

З 28 лютого по 01 березня в Українському домі – міжнародному виставковому конгрес-центрі Києва свою...

Докладніше

Обласний конкур…

22 лютого в обласному художньому музеї ім. В. Верещагіна відбувся перший етап обласного конкурсу розмовного...

Докладніше

Фестиваль націо…

21 лютого у міському палаці культури "Корабельниий" за підтримки ГО "Миколаївська міська рада національних товариств...

Докладніше

Вдалі виступи н…

Продовжуючи тему фестивалю всеукраїнського рівня, зазначимо, що подібні творчі заходи для цього колективу є прекрасною...

Докладніше

Всеукраїнський …

15-16 лютого у ПК "Дружба" м. Южне Одеської області відбувся Всеукраїнський різножанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Dance...

Докладніше

Першість Одеси-…

Спортивні пари народного ансамблю бально-спортивного танцю "Фантазія" (керівник Ю. КРИЖАНОВСЬКИЙ), які є дійсними членами КСТ...

Докладніше

"Бхарат…

15 лютого в міському палаці культури "Корабельний" відбулися відкриті Всеукраїнські змагання із сучасних танців і...

Докладніше

Творча майстерн…

13 лютого, у переддень Дня Святого Валентина (Дня усіх закоханих), у міському палаці культури "Корабельний...

Докладніше

Яскраві виступи…

Спортивні пари народного ансамблю бально-спортивного танцю "Фантазія" (керівник Ю. КРИЖАНОВСЬКИЙ), які є дійсними членами КСТ...

Докладніше

Майстер-клас ві…

10 лютого  Людмила Чайка, керівниця любительського об'єднання народної творчості «Чарівниця» міського палацу культури «Корабельний» (директор...

Докладніше

Зимовий кубок Г…

08 лютого в танцювальному центрі «Грація» Обласного палацу культури пройшли змагання зі спортивних танців «Зимовий...

Докладніше

Вдалий виступ т…

1-2 лютого у столиці нашої держави – м. Києві –  відбулися  Всеукраїнські офіційні змагання –...

Докладніше

Яскраві та враж…

01 лютого в ККЗ "Ювілейний" (м. Херсон) відбувся Всеукраїнський фестиваль виконавців східних танців "Energy Dance...

Докладніше

Art fest "…

24-26 січня в актовій залі ЧНУ ім. П. Могили стартував XV фестиваль мистецтв «Зірки Причорномор'я-2020»...

Докладніше

Art fest "…

26 січня в актовій залі ЧНУ ім. П. Могили пройшов третій етап XV фестивалю мистецтв...

Докладніше

Art fest "…

Art fest "Зірки Причорномор'я": танцювальне асорті. 25 січня в ЧНУ ім. П. Могили відбувся другий конкурсний...

Докладніше

Art fest "…

24 січня в актовій залі ЧНУ ім. П. Могили стартував XV фестиваль мистецтв "Зірки Причорномор'я-2020...

Докладніше

Поговорили про …

22 січня, у День Соборності України, М. Коровай, заступник директора з культурно-масової діяльності ММПК "Корабельний...

Докладніше

Майстер-клас дл…

21 січня на базі зразкового ансамблю танцю "Водограй" міського палацу культури "Корабельний" (директор Олексій Чебан)...

Докладніше

Вдалий початок …

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (керівниця Наталя Кобельчук) міського палацу культури «Корабельний (директор Олексій Чебан)...

Докладніше

Щедрували для в…

13 січня солістки народного вокального ансамблю «Океаночка» (керівник С. Реутов) ПК «Корабельний» (директор О. Чебан)...

Докладніше

Засяяли весело …

Ось і добігає завершення зимовий цикл свят. Позаду гаряча новорічна підготовка, відзначення якої всі ми...

Докладніше

Привітали війсь…

День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Встановлений постановою ВРУ 1993 року...

Докладніше

Ксенія Єременко…

7 грудня 2019 р. у Херсонському обласному палаці молоді відбулися  фінали творчих проєктів «Золотий голос...

Докладніше

"Жемчужина…

Наприкінці листопада – напочатку грудня зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (керівниця Н. Кобельчук) міського палацу...

Докладніше

Вдалі виступи …

Зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (керівниця Н. Кобельчук) міського палацу культури «Корабельний» (директор О. Чебан)...

Докладніше

"Фантазія…

30 листопада-1 грудня учасники народного ансамблю бально-спортивного танцю «Фантазія» (керівник Ю. Крижановський) міського палацу культури...

Докладніше

Протидія терори…

Для працівників культури проведено інформаційно-роз'яснювальну бесіду з питань протидії тероризму. Зокрема, 19 листопада заступник директора з...

Докладніше

Ритми радості-2…

Цими вихідними, 16 листопада, школа індійського танцю «Лакшмі» (керівниця Н. Конончук) взяла участь у ХІХ Всеукраїнському...

Докладніше

Яскраві перемог…

16 листопада завершився ІІ відбірковий тур обласного конкурсу хореографічного мистецтва «Перлина Прибужжя», що пройшов у...

Докладніше

Майстер-клас із…

9 листопада на Всеукраїнському рівні відзначався День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Відзначення професійного...

Докладніше

Творчі перемоги…

10 листопада хореографічні колективи ММПК "Корабельний" (директор О. Чебан) продовжили досягати вершин на Олімпі творчості...

Докладніше

У професійне св…

09 листопада, у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, хореографічні колективи міського палацу...

Докладніше

Всеукраїнський …

"Рік натхненних творчих досягнень, вражаючих яскравих подій – таким запам’ятається 2019-й в культурному житті Миколаєва...

Докладніше

Вдалі виступи н…

03 листопада зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (керівниця Н. Кобельчук) міського палацу культури «Корабельний» (директор...

Докладніше

«Dance flight-2…

3 листопада танцівники народного ансамблю бально-спортивного танцю «Фантазія» (керівник Юрій Крижановський) міського палацу культури «Корабельний»...

Докладніше

Продемонструвал…

2 листопада в міському палаці культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан) відбувся обласний конкурс вокальних колективів...

Докладніше

Школа індійсько…

26 жовтня в приміщенні Палацу культури будівельників відбулися змагання Південного регіону з сучасних танців, шоу-програм...

Докладніше

Учасники КСТ …

27 жовтня у ММПК "Корабельний" відбулися відкриті Всеукраїнські змагання зі спортивних танців "Зірки Миколаєва -...

Докладніше

75 років вигнан…

Творчий колектив міського палацу культури "Корабельний" (директор Олексій Чебан) та окремі учасники художньої самодіяльності долучилися...

Докладніше

Ансамбль "…

19-20 жовтня у конгресно-виставковому центрі «Парковий» м. Києва відбулися Міжнародні змагання з танцювального спорту «Ukrainian...

Докладніше

У ритмах танцю …

20 жовтня у фізкультурно-оздоровчому комплексі Корабельного району під егідою Асоціації сучасного та естрадного танцю України...

Докладніше

Стали переможця…

Солістки вокального об'єднання «Унісон» (керівниця Т. Єрохіна) міського палацу культури «Корабельний» (директор О. Чебан) привезли...

Докладніше

Підкорили Всеук…

19 жовтня у міському палаці культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан) відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Миколаївська...

Докладніше

Якщо у кожного …

Завершення сьогоднішнього дня було наповнене позитивом і приємними моментами: творчий колектив ПК "Корабельний" привітав ТОВ...

Докладніше

Зразковий ансам…

  12 жовтня в м. Одеса відбувся Всеукраїнський хореографічний фестиваль "Energy dance", на якому вдало виступив...

Докладніше

Наші колективи …

14 жовтня,у світле православне свято - Покрова Пресвятої Богородиці, по вул. Соборній було галасно і...

Докладніше

Зорепад справжн…

12 жовтня в міському палаці культури "Корабельний" (директор Олексій Чебан) відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої творчості...

Докладніше

Творча лаборато…

11 жовтня для керівників хореографічних колективів міських закладів культури клубного типу у міському палаці культури...

Докладніше

Подарували війс…

11 жовтня творчий колектив міського палацу культури «Корабельний» (директор О. Чебан) за підтримки адміністрації Корабельного...

Докладніше

На захисті наро…

19-21 вересня у смт. Коблево за ініціативи Національної хореографічної спілки України та підтримки Міністерства культури...

Докладніше

Перемоги "…

05 жовтня зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (керівник Наталя Кобельчук) міського палацу культури «Корабельний» (директор...

Докладніше

Відзначили потр…

Творчі колективи та окремі учасники художньої самодяльності міського палацу культури «Корабельний» долучилися до відзначення Міжнародного...

Докладніше

Всеукраїнський …

27-29 вересня в Миколаєві відбувся Всеукраїнський фестиваль національних культур «Дружба». Цьогорічний фестиваль пройшов у рамках реалізації...

Докладніше

«Кубок Миколаєв…

28 вересня в спортивній школі «Надія» відбулися Всеукраїнські змагання з танцювального спорту «Кубок Миколаєва-2019», що...

Докладніше

Реалізація патр…

Саме такого принципу дотримується Сергій Миколайович Параскун - козацький отаман Територіальної козацької громади міста Миколаєва...

Докладніше

Наші в Іспанії

З 10 по 16 вересня в іспанських містах Барселоні та Мальград де Мар пройшов ювілейний...

Докладніше

Звіт творчої ді…

Після закінчення відпустки керівники творчих колективів ММПК «Корабельний» разом зі своїми колективами активно увійшли в...

Докладніше

230 років м. Ми…

Святкування 230-ї річниці від дня заснування міста Миколаєва розпочалося із колиски нашої місцевості – Корабельного...

Докладніше

"Океаночка…

Яскравим завершенням дня п’ятниці – 6 вересня – став виступ солісток народного вокального ансамблю "Океаночка...

Докладніше

До військових -…

6 вересня творчий колектив міського палацу культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан) завітав із творчим візитом...

Докладніше

"Вітовчани…

5 вересня в рамках ІV обласного виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» в Миколаївському обласному краєзнавчому...

Докладніше

Ансамбль танцю …

Напередодні 1 вересня зразковий ансамбль танцю "Водограй" (керівник Світлана Чебан) міського палацу культури "Корабельний" (директор...

Докладніше

Учасники ансамб…

У серпні місяці учасники  зразкового ансамблю сучасного танцю «Жемчужина» (керівник Наталія Кобельчук) міського палацу культури...

Докладніше

Яскраві творчі …

Липень – пора відпусток і канікул! Але не для творчих людей! Солістка студії естрадного вокалу...

Докладніше

У головні держа…

Творчі колективи міського палацу культури «Корабельний» (директор Олексій Чебан) подарували жителям Миколаївської області та всієї...

Докладніше

Прапор України …

  Шановні українці! Дорогі земляки, жителі й гості Корабельного району! 23 серпня 2004 року «…на вшанування багатовікової...

Докладніше

Скажемо "Н…

З метою відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми дирекція і колектив ММПК «Корабельний» вжив...

Докладніше

Наші колективи …

15 грудня 2018 року у Палаці молоді і студентів м. Херсон відбувся другий фестиваль аматорського...

Докладніше

Яскраво, з розм…

Святковий марафон тематичних заходів розпочався з 15 грудня благодійним концертом заслуженого артиста України, арт-волонтера Олександра...

Докладніше

Танець - їхнє ж…

30 листопада-01 грудня 2018 р. у м. Києві пройшли IDF ranking competition, Першість світу і...

Докладніше